Wspólny Gołębnik Małopolska - Aktualności

AKTUALNOŚCI 2016

 

2016-10-01 15:42:28

 

 REGULAMIN NA SEZON 2017.

 

WGMALOPOLSKA

Tutaj znajduje się REGULAMIN 2017 do pobrania

Plik zawiera REGULAMIN w którym rozpisane są zasady przebiegu sezonu 2017. Sezon przyjmowania gołębi zaczynamy od 01.05.2015 lub wcześniejszy termin poprzedzony  kontaktem telefonicznym. 

 

W dniu 08.10.2016 zostaną rozlosowane nagrody w postaci udziału gołębi w sezonie 2017. Filmik z losowania zostanie umieszczony na naszej stronie. Osoby, które się zapiszą na sezon 2017 a będą już zapisani na listę mogą zostawic tą zapisaną drużynę plus dodatkową wylosowana lub poinforowac organizatora, że chcą uczestniczyc tylko jedną drużyną.

 

Zapisy na nowy sezon ruszają od dnia 02.10.2016 od godz. 07:00

 

 


 

2016-12-18 22:20:21

 

Najserdeczniejsze życzenia od Organizatorów WG-MAŁOPOLSKA.

.


Dodatkowa pula nagród !!!!

Dodatkowymi nagrodami w sezonie 2017 będą 3 zegary Vizion – firmy POLMARK !!

.

 

 

 

Zegary będą możliwe do wygrania przy opłaceniu gołębi rezerwowych w wysokości 50 zł

 

KONKURS - DRUŻYNA 1
KONKURS - DRUŻYNA 1
KONKURS - DRUŻYNA 1
1.Zegar firmy VIZION
1.Zegar firmy VIZION
1.Zegar firmy VIZION
2.---------- 2.---------- 2.----------
3.----------
3.----------
3.----------

 

ZEGARY, BĘDZIE MÓGŁ WYGRAC TYLKO TEN UCZESTNIK, KTÓRY ZGŁOSIŁ GOŁĘBIE 5+1. I OPŁACI GOŁEBIA „R” DO KOŃCA CZERWCA 2017r.  Jeżeli gołąb „R” zagubi się  lub coś innego się z nim przydarzy ( drapieżnik, choroba itp.) to taki uczestnik nie będzie musiał opłacać gołębia „R” tylko automatycznie wchodzi do rywalizacji o najlepsza drużynę z lotów konkursowych 1-3. Gdzie może walczyć o nagrodę główną jaką będzie zegar firmy POLMARK. Dodatkowa nagroda drużynowa jest liczona na takich samych zasadach jak w regulaminie: Drużyna liczona z sumy ilości konkursów + suma AS-punkty. Drużyna gołębi składa się z minimum 5szt, gdzie pierwsze 3 gołębie z drużyny zdobywają punkty w lotach konkursowych, zdobywając konkurs na bazie 33%.

 


2016-12-07 22:14:55 

TRZECI GOŁĄB Z FINAŁU - SEZONU 2016 !!!

KLAN GÓRKÓW ...

ZDJĘCIA KLANU GÓRKA. W domu podczas wręczenia pucharu oraz dyplomów. 

WG, wspólny gołębnik małopolskaGÓRKA MARIAN z Pucharem za 3 gołębia z FINAŁU. WG, wspólny gołębnik małopolskaKlan Górków z osiągnięciami na WG-MAŁOPOLSKA sezon 2016. WG, wspólny gołębnik małopolskaKlan Górków z najmłodszym, przyszłym hodowcą.

Klan Górków przedstawiliśmy wcześniej w filmie, który możecie oglądać u nas na stronie naszego gołębnika. Na zdjęciach przedstawiamy Mariana Górkę - Jego gołąb zdobył u nas 3 nagrodę z lotu finałowego. Nr gołebia to PL 0198 16 926 gdzie brat tego gołębia też wylatał ładny wynik klasyfikując się w locie finałowym na 57 pozycji w drugi dzień konkursu o godzinie 07:11 odległość jaką miały do pokonania gołębie to około 430 km. Nie jeden hodowca, który zakupił gołębie z naszego gołębnika od " KLANU GÓRKÓW " w sezonie 2015 powtórzył swój zakup i w tym roku. Dzwoniąc i zadając pytania na tematy tych gołębi. Wracając do artykułu o Hodowcach z Myślenic z ciężkiego terenu górzystego, którzy wkładają gołębie na wspólne gołębniki nie tylko w Polsce lecz również i za granice naszego Państwa pokazali klasę w swojej hodowli. Jak wspomniał nam Marian Górka: " Jestem urodzony chyba pod szczęśliwą gwiazdą pod numerem 3  ;) - A dlaczego zapytacie? Odpowiadam. - To już 3 wspólny gołębnik gdzie mój gołąb zdobywa 3 pozycję w locie z finału klasyfikując się na 3 pozycji. TRIX DERBY Slovakia, WGGiewont a teraz na WG-MAŁOPOLSKA. Szczęśliwa nasza trójca Klanu oraz szczęśliwe 3 miejsca, wszędzie na 3 pozycji ". Klan Górków a dokładnie drużyna Mateusza zdobyła 5 miejsce w lotach drużynowych w sezonie 2016 na gołębniku Małopolska. Mateusz już w oddziale wylatał Mistrza na młode, widocznie najmłodszy z Klanu szybko się uczy i ma rękę w dobieraniu gołębi do drużyn i wygrywaniu, ponieważ wylatać piąte miejsce drużynowo na wspólnym gołębniku pokazuje to, że gołębie lecą cały sezon równo. Wracając do lotów w oddziale tak jak  wcześniej wspomniałem Sezon na młode w naszym oddziale jak i w całej Polsce w dniach 18-19 września okazał się katastrofalnym lotem dla naszych gołębi. Dając na ten lot gołębie, straciliśmy wiele bardzo dobrych gołębi gdzie w kolejnym sezonie trzeba odbudować utracony materiał i walczyć dalej z najlepszymi. Mamy nadzieje, że nie osłabi nas to w kolejnym sezonie dając gołębie na wspólne gołębniki czy na loty w oddziale. Materiał gołębi, który mamy na gołębniku pokazuje się bardzo dobrze nie tylko u nas. W każdym roku dokupujemy lub wymieniamy się z hodowcami jedną lub dwoma gołębiami,żeby wprowadzając nową krew i szukać jeszcze lepszego materiału w nasze ciężkie górzyste tereny.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WG-MAŁOPOLSKA W SEZONIE 2017 oraz hodowcom życzymy WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIĄT !!!  

          Pozdrawiamy

      Górkowie "KLAN"                        
  Telefony kontaktowe:                
  Marian 887-371-144                           
  Tadeusz 724-770-365  


2016-11-14 23:41:55 

NAJLEPSZA DRUŻYNA SEZONU 2016 !!!

CZARDYBON - NOCOŃ 

ZDJĘCIA UCZESTNIKA Andrzej Czardybon oraz Ireneusz Nocoń przed gołębnikiem Ireneusza wraz z pucharem jaki zdobyły jego gołębie w drużynie na gołębniku w sezonie 2016.

WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska

Do napisania tego artykułu skłonił mnie wynik jaki osiągnął  mój kolega i przyjaciel Irek Nocoń lotując młodymi gołębiami na wspólnym gołębniku „Małopolska”. Do udziału w tym współzawodnictwie namówił go kolega Andrzej Czardybon (obecnie nie lotuje), który włożył gołębie do wspólnego gołębnika. Drużyna młodych w rywalizacji drużynowej zajęła pierwsze miejsce, jako jedyna zdobyła w czterech lotach komplet konkursów, oczywiście pod szyldem Czardybon Nocoń.
Z Irkiem znamy się od ponad 30 lat gdy jeszcze lotowałem w silnym oddziele Przyszowice (0144). Przyszowice to duża i zadbana wieś (3200 mieszkańców) położona w sąsiedztwie węzła autostradowego Sośnica gdzie krzyżują się autostrady A1i A4. W oddziale Przyszowice lotuje 70 hodowców, a rozpiętość pomiędzy gołębnikami jest niewielka, bo około 8km. Oddział Przyszowice należy do ścisłej czołówki oddziałów okręgu Katowice. Pod względem procentowym to pierwsza „Trójka”. Wyniki jakie osiągnął kolega Nocoń w ostatnich latach: 2014 gołębie stare 10 miejsce, młode 6, 2015 stare jak i młode 5 miejsce, 2016 stare 4 miejsce, młode 7 (mimo opuszczenia 1 lotu). Kolega Irek pracuje na kopalni Knurów (na zmiany) i bez pomocy małżonki Ani , która wspiera męża w hodowli (szczególnie przy oblotach) tych dobrych wyników na pewno by nie było. W sezonie 2016r 50% konkursów do ilości  wkładanych gołębi w silnej konkurencji. W sezonie 2016 najlepsze 3 lotniki pochodzą z gołębi Vandenabele, następne to Prange,  Luis Van Loon,  oraz Van Avondt (zakup na aukcji gołębi Herbots w Prószkowie). W 2013r czteroletni samczyk wyhodowany w moim gołębniku rozpłodowym okazał się najlepszym lotnikiem oddziału Przyszowice z kompletem 14 konkursów. Pochodził on po moim samczyku Houbenie i samiczce Marka Rzepki z gołębi Hansa Grzesika. Wnuk wyżej wymienionego Asa o numerze PL 0144 2016 3710 walnie przyczynił się do zwycięstwa drużynowego gołębi Irka. Od Marka Rzepki otrzymałem kilka cennych gołębi i w rozpłodzie spisują się dobrze, szczególnie te z linii Hansa Grzesika.
Nasza ścisła współpraca i wymiana gołębi trwa  od roku 1997, kiedy to razem z Irkiem  pojechaliśmy do Belgii, do Goetbets gdzie z hodowli czołowego hodowcy Ive Van de Poel  przywieźliśmy 8 gołębi . W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Bochum u nie żyjącego już Sylwestra Sojki , od którego otrzymaliśmy młódka, który okazał się dobry w rozpłodzie. Wyjazdy coroczne do Kassel na Taubenmarkt także wzbogacały nasze hodowle. Do naszych gołębników trafiały gołębie z najlepszych hodowli (Raymund Hermes, Frank Schlechtriem, Rudi Detter, Karl Burghard
Schmelzer Hoffmeister oraz od Cili Brzenczek z Bochum). Historia z roczną niebieską samiczką, która przybłąkała się do gołębnika Irka, otwarła nam kolejne możliwości. Jak się okazało,jej właścicielem był czołowy niemiecki hodowca Hans Jurgen Teumer  z Wilkau- Haslau koło Zwikau. Umówiłem się z nim, że przywiozę przybłąkaną samiczkę do Kassel. Samiczka ta jako roczna spisywała się w lotach znakomicie, niestety z trudnego lotu z Słupska zabłądziła . Jurgenowi widocznie bardzo na niej zależało, gdyż wynagrodził naszą uczciwość sporym kartonem z 5 gołębiami. Do naszych gołębników trafiły De Klaki z najwyższej półki. Naszą kilkuletnią współpracę  z Jurgenem przerwała jego nagła śmierć. Jeszcze  na targach w Kassel (miał tam stoisko), cieszył się z zakupu kolejnych 8 gołębi od Vandenabele  ( rok wcześniej przywiozłem od niego 2 niebieskie samczyki właśnie po oryginałach od Vandenabele). Także sporo sobie obiecywaliśmy po tych gołębiach,  ale to już niestety historia. Do  naszych gołębników trafiło także kilkanaście gołębi  z filialnego gołębnika czołowego hodowcy Haralda Grimme , które znacząco wzmocniły nasze hodowle.  Efektem naszych wyjazdów do Kassel (w tym roku byłem tam już po raz 20) jest przyjaźń z Gienkiem Skrzypczykiem , dzięki któremu do naszych gołębników trafiają kolejne ciekawe gołębie (Marceli Albrecht, Prange, Vandenabele, Fulgoni i samiczka od Hansa Lekschy- aktualnego mistrza Niemiec ). Wracając do zwycięstwa drużyny Irka w rywalizacji z gołębnika w MAŁOPOLSCE, to nie przypadek, lecz efekt wielu lat hodowli i koleżeńskiej współpracy.       

   Z pozdrowieniem „Dobry Lot”


       Ireneusz Nocoń                           Stefan Muthwill
       44-178 Przyszowice                   47-300 Krapkowice
       ul, Wodna 16                              Pietna ul. Łąkowa 6
       tel. 32 2357392                           tel. 77 4664347

 


2016-10-14 11:45:51

LOSOWANIE NA SEZON 2017


ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA !! GRATULUJEMY

1. BUŁA IRENEUSZ

2. SZUBRYT PAWEŁ

3. ROGALEWSKI M&K SŁAWEK

4. WG GOSTYŃ

5. BIS-MARZOL-REPANOW-TEAM

 

 


2016-10-09 22:11:30

 

 

 

GOŁĘBIE, KTÓRE POWRÓCIŁY PO LOCIE FINAŁOWYM.

 

- PL 0373 16 10021

 

 


2016-10-05 22:39:12

ZAPROSZENIE 
na charytatywną aukcję gołębi pocztowych
 
 która odbędzie się 
15 października 2016 roku od godziny 16.00
w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku 

przy ul Piłsudskiego 17 a.

WG, wspólny gołębnik małopolska

To już druga edycja aukcji charytatywnej gołębi pocztowych na rzecz PZHGP Oddziału Nowe Brzesko. Pomysłodawcą jest Kolega Zbigniew Cieśla, który już w ubiegłym roku zainicjował aukcję, aby pomóc i wesprzeć działalność Oddziału. Marzeniem Kolegi Zbigniewa oraz wszystkich hodowców Oddziału Nowe Brzesko jest nowa kabina transportowa dla naszych pupili. Ponadto pojawił się równie szczytny cel i pomysł jakim jest Patronacki Sztandar Oddziału Nowe Brzesko, który uświetniałby uroczystości hodowców. To na prawdę szczytny cel i założenia, które godne są wsparcia, pochwały i przede wszystkim wzięcia w nich udziału.
 
Jak już wiemy pomysłodawcą jest Kolega Zbigniew Cieśla, który również w tym roku bezinteresownie i co najważniejsze - dobrowolnie przeznacza 35 sztuk gołębi młodych z rocznika 2016 na sprzedaż na aukcji. Są to gołębie młode wyhodowane przede wszystkim po gołębiach lotowych, którymi Zbigniew Cieśla osiąga co roku bardzo dobre wyniki lotowe, których ze względu na skromność Hodowcy nie będziemy przybliżać. Cały dochód przeznaczony jest oczywiście na zakup kabiny i sztandaru dla Oddziału nr 403 Nowe Brzesko.
 
Zapraszamy więc wszystkich Hodowców, sympatyków i pasjonatów również z dziećmi, rodzinami i znajomymi. Liczymy na to, że będzie Nas jak najwięcej, gdyż cel jest na prawdę bardzo szczytny. Będzie to nie tylko okazja do zakupu gołębi i wsparcia Oddziału, ale także do spotkania, wymiany doświadczeń wszystkich hodowców. Będzie okazja do rozmów, debat, będzie można napić się kawy, herbaty, zjeść coś słodkiego, gdyż "gołębie" to przecież nie tylko loty, punkty, wyniki i mistrzowie!!! 
 
Zapraszamy także wszystkich hodowców, którzy w tym sezonie brali udział w locie z Paryża, bowiem przy koszowaniu gołębi ustalono, że po sezonie spotkają się wszyscy na mały poczęstunek.
 
W imieniu wszystkich hodowców i członków Oddziału Nowe Brzesko a przede wszystkim w imieniu Kolegi Zbigniewa Cieśli zapraszamy wszystkich na aukcję i spotkanie. Zapraszamy władze i hodowców z innych okolicznych Oddziałów nie tylko z Okręgu Kraków ale także z Okręgu Tarnów, Okręgu Kielce.
Do zobaczenia!

 


2016-10-01 15:06:09

 

GOŁĘBIE, KTÓRE POWRÓCIŁY PO LOCIE FINAŁOWYM.

- PL 0414 16 15625 STRZAŁEK ŁUKASZ

- PL 0292 16 7034 RAK ARTUR

 GOŁĘBIE WRÓCIŁY Z OBRĄCZKAMI ELEKTRONICZNYMI.Film z uczestnikiem wspólnego gołębnika małopolska.
ADAM KWIATKOWSKI
Film przedstawia hodowlę gołębi naszego uczestnika z wg-małopolska.

W filmie zaszła pomyłka w  pozycjach jakie osiągały z lotu. PRZEPISUJĄC POZYCJE SKOPIOWAŁEM NIE TE WYNIKI CO TRZEBA !!

ZA POMYŁKĘ PRZEPRASZAM !!!


ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA !! _________________________________________

 

 


 

 

2016-09-25 21:02:24

 

GOŁĘBIE, KTÓRE POWRÓCIŁY PO LOCIE FINAŁOWYM.

- PL 0203 16 3766

 

 

 


2016-09-19 21:33:01

GOŁĘBIE, KTÓRE POWRÓCIŁY PO LOCIE FINAŁOWYM.

- PL 0170 16 391

- PL 0245 16 3828

- PL 0288 16 8781

- PL 0288 16 2704

- PL 0198 16 1049

- PL 0176 16 2245

- B 16 2125615


ZDJĘCIA OSÓB POTWIERDZAJĄCYCH ODLOT W FINAŁU ORAZ MIEJSCE STARTU.

WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska

 2016-09-13 00:34:58

KOMUNIKAT :
 Popsuł się nam komputer, który jest podłączony do systemu Tauris. Awaria komputera sprawiła, że nie będzie działał system Tauris na żywo. Gołębie, które dolecą po tej awarii będą dopisywane ręcznie na naszej stronie internetowej w zakłałce aktualności. Odzyskałem dane z dysku po psutego komputera gdzie dzięki temu będzie można sprawdzic gołębie,które przyleciały w dniu 10,11,12.09.2016. Kolejne gołębie, które będą dolatywac nie będą mogły się odbijac na systemie wyników na żywo tylko będą dopisywane ręcznie i numery będa widniec w zakładce aktualnosci. ( tzn. tutaj gdzie teraz jest napisany ten tekst )


  2016-09-11 08:42:43


FINAŁ - POTWIERDZENIEPOTWIERDZENIE WYPUSZCZENIA GOŁĘBI Z FINAŁU.
WGMALOPOLSKA

START GOŁĘBI GODZ. 7:30 Z OKOLIC RACZKI
DYSTANS SKRÓCONY DO OKOŁO 430 KM
DOBRY LOT!


FINAL-LOT ZOSTAŁ SKRÓCONY Z 500 km do około 430 km z powodu mgieł i zapowiadanych upałów na weekend.


 2016-09-09 15:47:33


FINAŁ 500 km - Suwałki


Gołębie zostały włożone na lot Finałowy Suwałki. Ilość gołębi 189 szt. Odległośc 470-500 km
komisja wkładań: NIEZGODA ADAM, MADEJ TOMASZ, CIĄBOR PAWEŁ.
NR PLOMBY A00578343
NR TEL: ADAM NIEZGODA 509627456
NR TEL: TOMASZ MADEJ   723498121


 2016-09-06 22:35:38


 SUPER GOŁĄB - Aukcje internetowe.  (www.aukcje.supergolab.pl)  Gołębie z wg-małopolska będą wystawione na aukcji internetowej. KLIKNIJ ZAREJESTRUJ SIĘ I CZEKAJ NA LICYTACJĘ. !!!
Kliknij w BANER poniżej..

2016-09-06 21:53:55


FINAŁ 500 km - Suwałki


Finał na WG-MAŁOPOLSKA odbędzie się w dniu 10 09 2016 planowany  START w godzinach porannych. Osoba potwierdzająca wypuszczenie w Suwałkach podbije protokół pieczęcia, że byliśmy w tym miejscu z gołębiami oraz potwierdzi własnoręcznym podpisem. Przewidywany dystans to około 500 km. Osobą potwierdzającą będzie Pan Kowalewski Piotr tel: 607291491 Uczestników prosimy o kontakt telefoniczny do organizatorów jeżeli są chętni przyjechac na lot i zobaczyc powrót ptaków. Prosimy o kontakt z tego względu, że chcemy wiedziec na jaką liczbę osób mamy się przygotowac z grilem, ciepłym posiłkiem itp. ;)
Chętnych uczestników zapraszamy również w piątek na dzień wkładania gołębi na lot. Planowany start wkładania odbędzie się około godz. 14-15.


 2016-09-02 07:09:01


Lot KONKURSOWY NR 4


Konkurs nr 4 . START 06:20 dystans około 250km okolice Sokołowa Podlaskiego. Wysłanych gołębi na lot 198 szt Kilka sztuk zostało w domu z decyzji uczestników wkładania gołębi z powodu słabej wydolności.
PL-063-16-4175
PL-0373-16-10021
PL-0174-16-322
komisja wkładań: Niezgoda Adam, Ciąbor Paweł, Madej Tomasz.

  2016-08-31 23:35:38

Lot KONKURSOWY NR 4


Konkurs nr 4 . Wkładanie gołębi tak jak informowaliśmy telefonicznie - sms. Wkładanie w czwartek w godzinach wieczornych lot w piątek 02.09.2016 dystans około 250km


2016-08-24 19:05:58

Lot KONKURSOWY NR 3


Konkurs nr 3 . Wkładanie gołębi tak jak informowaliśmy dwa dni temu uczestników telefonicznie, zaczynamy o d godziny 20:00 w dniu 24.08.2016. A lot odbędzie się w dniu 25.08.2016. odlegośc około 200km okolice Łukowa. Zapowiada się pierwszy lot z wiatrem.2016-08-19 00:25:58Lot KONKURSOWY NR 2Konkurs nr 2  z 19.08.2016 odbędzie się z odległości około 130 km okolice Annopola. Włozonych na lot zostało 232 gołębie. Gołębie dokładnie ogladaliśmy pod względem zdrowia i stanu fizycznego. stwierdzamy, że gołębie nadaja się na lot. Kabinka została zaplombowana nr. A00578335 KOLOR CZERWONY. PLANOWANY start około godz 07:00. Wiatr przewidywany według prognoz pogodowych południowo zachodni ( tzw. w dziób ). Jest to kolejny lot bardzo wymagajacy dla gołębi. Wszystkie dotychczasowe loty zostały wykonywane pod wiatr, więc dlatego nie zwiększamy bardzo odległości ponieważ sam wyczyn lotu z 130 km po wiatr z kierunku wschodniego to bardzo duży wysiłek  dla gołebia.  Lista wkładań zostanie umieszczona do godziny 10:00. ponieważ nie zdażyłem teraz z umieszczeniem pliku.  2016-08-12 22:56:58Raport lot KONKURSOWY NR 1konkurs z dnia 12.08.2016 był bardzo wymagającym lotem dla naszych gołębi. Gołębie cały dzień zlatywały się bez żadnych grup. Po jednej sztuce co kilka minut co świadczy upartym powrocie do gołębnika. Gołębie nie były zmęczone ( oprócz nie licznych gołębi ). W raz z gołębiami przylatywało sporo gołębi nie z naszego gołębnika. Gołębie wracały z kierunku południowego i południowo-zachodniego. Gołębie lot miały pod wiatr. Jeszcze w tym sezonie nie mieliśmy możliwości zrobic żadnego lotu z wiatrem lekkiego tylko wszystkie loty są ciężkie i wymagające dla gołębi. Kierunek wschodni w tym roku daje popalic gołębiom. Mamy nadzieje, że gołąbki będą się zlatywały jutro tak samo jak dziś. I doleci tych gołębi jak najwięcej. Do wieczora doleciało 186 szt. nie udało się przekroczy 200 szt. Z tego co widac jak się gołębie odbijają cały dzień do wieczora tzn., że znajdują się one nie daleko od gołębnika. Umieszczamy plik z potwierdzeniem wypuszczenia oraz film z odlotu gołębi.
WGMALOPOLSKA  

2016-08-11 23:43:20


 KONKURS NR 1


 Konkurs nr 1 odbędzie się z okolic Ożarowa jest to około 95 km od gołębnika. Planowany start godz.  6:30 07:00 chyba, że warunki atmosferyczne nie pozwolą na taki start to godzina zostanie zmieniona
 

  2016-08-09 21:48:45


Film z uczestnikami wspólnego gołębnika małopolska.
" KLAN GÓRKÓW "
 Film przedstawia hodowlę gołębi naszych uczestników z wg-małopolska. W filmie występują:Tadeusz Górka
Marian Górka
oraz
Mateusz Górka
Jak o sobie mówią : " KLAN GÓRKÓW !! "
ZAPRASZAMY  DO OGLĄDANIA !! 

  2016-08-09 21:33:01


DZIĘKUJEMY KOLEDZE KRZYSZTOFOWI MATEUSZEWSKIEMU ZA ZWROT GOŁĘBIA.
 
Dziękujemy  za zwrot gołębia, który zabłąkał się do Krzysztofa. Krzysztof jest hodowcą gołębi pocztowy, lotującym w oddziale Staszów. Kolega Krzysztof jak zauważył, że ma gołębia z naszego gołębnika nie wahał się od razu dzwoniąc do nas z ta informacją, że gołąb trafił tam gdzie nie powinien. Krzysztof również potwierdzał nam odlot gołębi z 5 lotu treningowego. Jak mówł, chciał zobaczyc na żywo jak się zachowuja gołębie ze wspólnego gołębnika podczas odejścia z treningu. Podjechał z nami na wypuszczenie gołębi i potwierdził za razem odlot gołębi z danej miejscowości. DZIEKUJEMY JESZCZE RAZ KOLEDZE !!
W zamian za takie podejście mamy dla Krzysztofa dwa miejsca dla jego gołębi w 2017.
Zapraszamy do rywalizacji i zabawy oraz sprawdzeniu swoich gołębi  na wspólnym gołębniku "małopolska".
  Pozdrawiamy
Organizatorzy  2016-08-09 19:45:41
 LOT KONKURSOWY
 Pierwszy lot konkursowy planujemy w dniu 12.08.2016 (piątek). Wkładanie gołębi na lot rozpoczniemy w czwartek około godz. 21:30. chętnych uczestników zapraszamy.
Planowany lot konkursowy będzie z miejscowości Ożarów lub Annopol. Wpisaliśmy dwie miejscowości ponieważ wszystko będzie zależało od warunków atmosferycznych. Odległości do gołębnika z tych miejscowości to około 90-100km.
   2016-08-06 07:57:02
 Trening nr 6
 Na lot nie zostały włożone gołebie, które doleciały  wczoraj z treningu 5. lot z odległości 50 km start godz 7:00. proszę sie dzis  kontaktować na numer 723429063 w razie jakichkolwiek pytań.
gołębie, które odbiły się przed godzina 7:00 sa to gołębie z wcześniejszego lotu które doleciały. Zegar odczytuje gołebie z całego spisu. lista wkładań na lot treningowy nr 6 będzie umieszczona wieczorem na stronie.
  2016-08-04 19:55:57
 RAPORT z Treningu nr 5
 Piąty trening okazał się bardzo wymagający dla naszych gołębi. Przypuszczamy, że przyczyną strat jest przecięcie się w locie z innymi gołębiami naszych gołębi ponieważ do około godz 10:30 gołębie ze wspólnego gołębnika wracały w grupach z innymi gołębiami gdzie np. na 10 szt wracających gołębi siadło 4 szt a reszta gołębi odleciała dalej. Mamy nadzieje, że powracają rano gołębie jak się tylko trochę ochłodzi. 
Kolejny trening planujemy na sobotę. Gołębie, które dolecą jutro nie będą uczestniczyły w sobotnim locie. Poczekają na lot w poniedziałek.
   2016-08-02 22:27:14
 WZNAWIAMY KOLEJNE TRENINGI  W dniu 04 i 06 Sierpnia robimy kolejne treningi na wg-małopolska. Treningi będą robione z odległości 30 i 50 km. W ostatnim czasie nie byliśmy w stanie wykonac żadnego treningu ponieważ mieliśmy awarie związaną z komputerem i internetem. Awaria została już naprawiona.
 2016-07-29 19:58:20
 CZWARTY TRENING 30.07.2016
 Start gołębi odbędzie się około godz 06:30, odległość około 20 km.
Będzie to pierwszy trening gołębi na wg-małopolska, który będzie robiony w godzinach porannych.
  2016-07-25 13:52:46
 TRZECI TRENING 25.07.2016
 Start gołębi odbędzie się o godz 16:30, odległość około 10 km.
  2016-07-23 18:22:25
 DRUGI TRENING 23.07.2016
 Start gołębi odbył się o godz 16:55 gołębiom zostało przydzielone 4 nowe obrączki. Ponieważ w chwili przyłożenia gołębia na antene wkładań. Wyskoczyło powiadomienie, że obrączka uszkodzona. Gołębie były wkładane tak jak wspomniałem wcześniej przez antene wkładań, więc umieścimy dziś listę gołębi jakie są na wg-małopolska. na końcu wpisu będą gołębie, które zostały zmienione obrączki.
  2016-07-23 11:38:25
 DRUGI TRENING 23.07.2016
 Drodzy uczestnicy w dzisiejszym dniu odbędzie się drugi trening. Planowany start godz. 16:00
  2016-07-21 22:53:29
 PIERWSZY TRENING 21.07.2016
 Drodzy uczestnicy w dzisiejszym dniu odbył się pierwszy trening na naszym wspólnym gołębniku. Jak co roku na pierwszych treningach gołębie lecą w godzinach popołudniowych. Zmiana wypuszczań gołębi będzie dopiero od połowy lotów treningowych jak co roku. Włożonych zostało na lot 361 gołębi. Na obecną chwile jest ich 339 szt.,   brakuje kilka sztuk  maruderów. Mamy nadzieje, że jutro rano już będą. Dystans jaki miały dziś do pokonania to 3 km. pierwszy gołąb odbił się po 22 minutach po starcie kolejne dwa już po 25 minutach a na resztę gołębi musieliśmy czekac do 42 minut. Dla zainteresowanych zapraszam do zakładki wyniki na żywo !!. Gdzie wszystko jest pokazane jak wchodziły gołębie do gołębnika. 
  2016-07-16 12:55:23 Dostawa karmy FLORNAS - CEPIL
            A O TO PRODUKT FIRMY FLORNAS - CEPIL.                                                                                                                                                                                                          Przedstawiamy wszystkim Karmę z firmy FLORNAS . Karmione są gołębie produktami firmy FLORNAS od pierwszego dnia pobytu na gołębniku. Bardzo dobrze sprawuje się w chowie gołębi jak można to zauważy na naszym gołębniku. Sprawdziliśmy ją od pierwszego dnia pobytu gołębi na naszym WG i będziemy kontynuowac jej podawanie do ostatniego lotu FINAŁOWEGO!! Zakupiliśmy produkty potrzebne gołębiom od rozwoju do samego lotu WYCZYNOWEGO jakim będzie FINAŁ 500 km ze wschodu a dokładnie z SUWAŁK !!!! Nie ukrywamy, że Pan Krzysztof- ( właściciel firmy ) doradził nam jakie karmy bardziej się przydadzą w okresie przygotowania gołębi i jak widac był to strzał w dziesiątkę ponieważ od chwili dostarczenia gołębi do dnia dzisiejszego odleciało od naszego gołębnika jak na razie 9 szt gołębi ( możliwe, że jakiś gołąb został złapany przez drapieżnika a mamy już 3,5 miesiąca od przyjmowania pierFLORNASwszych gołębi ) i tylko 6 gołębi musieliśmy usunąc z powodu słabszego metabolizmu i niedostosowania się do czynników jakie panowały na gołębniku w chwili dostarczania nowych gołębi i mieszania się całej flory bakteryjnej.
Dziękujemy Panu Krzsztofowi za cenne rady oraz za podarowanie nagród dla pięciu gołębi z lotu finałowego jakimi są karmy.                   KARMA FLORNAS   2016-07-10 18:14:29
 PIERWSZY TRENING !!! Drodzy uczestnicy mamy wam do zakomunikowania ważną informację związaną z pierwszymi treningami. Dokładnej daty nie jesteśmy w stanie wam przedstawic ale na pewno będzie to około:  Loty treningowe będą planowane około:1. Trening 21-22 lipca 2. Trening 25-26 lipca
3. Trening 27-28 lipca 4. Trening 29-30 lipca
5. Trening 01-02 sierpnia
6. Trening 04-05 sierpnia 7. Trening 07-08 sierpnia
  Loty konkursowe będą planowane około:
1. Konkurs 11-13 sierpnia
2. Konkurs 17-19 sierpnia3. Konkurs 24-26 sierpnia4. Konkurs 31 sierpnia-02 września FINAŁ 09-11 WRZEŚNIA
   2016-07-10 18:13:19
 NAGRODY W SEZONIE 2016 !!!NAGRODY W SEZONIE 2016 ZOSTAŁY OBNIŻONE PROCENTOWO DO SUMY JAKA ZOSTAŁA UZBIERANA Z DOSTARCZONYCH GOŁĘBI. WIELE GOŁĘBI ZOSTAŁO NIE OPŁACONE DO TEJ PORY. PROSIMY O PŁATNOŚC ZAREJESTROWANYCH GOŁĘBI. GOŁĘBIE OZNACZONE ( plus " + " ) TO GOŁĘBIE REZERWOWE, KTÓRE MOGĄ ZASTĄPIC GOŁĘBIE ZAGUBIONE PODCZAS OBLOTÓW WOKÓŁ GOŁĘBNIKA. GOŁĘBIE REZERWOWE NIE WLICZAJĄ SIĘ DO PULU NAGRÓD PONIEWAŻ NIE JEST POBIERANA OD NICH KWOTA AKTYWACJI W CHWILI ZAGUBIENIA SIĘ GOŁĘBIA AKTYWOWANEGO.
Lot finałowy. Nagrodzonych zostanie 50 najszybszych gołębi według następującego podziału: 1 miejsce 4000zł + puchar + dyplom 2 miejsce 3000zł + dyplom 3 miejsce 2000 zł + dyplom 4 miejsce 1000 zł + dyplom 5 miejsce 800 zł + dyplom 6 miejsce 500 zł + dyplom 7 miejsce 400 zł + dyplom 8 miejsce 400 zł + dyplom 9 miejsce 300 zł + dyplom 10 miejsce 300 zł + dyplom 11-14 miejsce 200 zł + dyplom 15-18 miejsce 150 zł + dyplom 19-24 miejsce 100 zł + dyplom25-30 miejsce  50 zł + dyplom 31-50 miejsce dyplom   Loty 1-4. Z każdego lotu będzie nagrodzonych 5 najszybszych gołębi: 3 najszybsze gołębie z każdego lotu wygrywają dyplom. X KONK 1 KONK 2 KONK 3 KONNK4 1 100zł   100zł     100zł      100zł 2 100zł   100zł     100zł      100zł 3 100zł   100zł     100zł      100zł 4   50zł    50zł       50zł        50zł 5   50zł    50zł       50zł        50zł   Loty Drużyna po 4 lotach konkursowych: Drużyna liczona z sumy ilości konkursów + suma AS-punkty 1 miejsce 2000zł + puchar + dyplom 2 miejsce 1000zł + dyplom 3 miejsce 800zł + dyplom 4 miejsce 400 zł + dyplom 5 miejsce 250 zł + dyplom     Lotnik po wszystkich lotach konkursowych + Finał: Najlepszy lotnik liczony na bazie 1:3 (33%) 1. miejsce 2000zł + puchar + dyplom 2. miejsce 1000zł + dyplom 3. miejsce 800zł + dyplom 4. miejsce 500zł + dyplom 5. miejsc 400zł + dyplom 6. miejsce 200 zł + dyplom 7. miejsce 200 zł + dyplom 8. miejsce 200 zł + dyplom 9. miejsce 200 zł + dyplom 10. miejsce 200 zł + dyplom 11.-15. miejsce 50 zł+ dyplom 16.-20. Dyplom  2016-07-07 23:49:33 KOMUNIKAT !!!  Błąd  W dniu dzisiejszym tj. 07.07.2016 został włączony system kontynuowania odbic gołębi na żywo wraz z podłączonym modułęm, który pozwala na mocniejszym odbieraniu sygnału z anteny gdy pojawi się na niej gołąb z obrączką elektroniczną. W dniu działania wyników na żywo ( 07.07.2016 ) gołębie nie były wypraszane z gołębnika. Nie wszystkie gołębie wychodziły z gołębnika. Może byc taka sytuacja, że jakiś gołąb znajdował się w danym dniu na gołębniku ale nie wyszedł podczas oblotów i dlatego nie został zapisany na liście. W sobote postaramy sie wyprosi wszystkie gołębie, żeby wszystkie mogły przejśc przez antenę i odbic sie na niej.
Mamy również informację na temat szczepień na ospę. Gołębie ze Wspólnego gołębnika Małopolska zostały zaszczepione na ospę ubiegłych dniach. Na dzień dzisiejszy wszystkie gołębie mają przeprowadzone wszytstkie kuracje oraz szczepienia.
W dniu jutrzejszym tj. (08.07.2016 ) zostanie umieszczony kolejny filmik z oblotów gołębi wokół gołębnika.
W dniach 09-10 lipca zostanie umieszczona informacja na stronie internetowej o terminie lotach treningowych oraz lotach konkursowych. Zostanie również podane nagrody jakie będą do zdobycia w sezonie 2016 po obniżeniu wysokści różnicy jaka została na naszym gołębniku w chwili nie dostarczenia pełnego stanu gołębi.
 pozdrawiamy  

Organizatorzy wg-małopolska

   2016-07-05 23:44:24 KOMUNIKAT !!! Błąd  Odbicia na żywo jest  spowodowany brakiem zasilania do ostatnich anten dlatego mamy odbite tak małą liczbę gołębi. Gołębnik stanowi większą liczbę gołębi na gołębniku. Kontaktowałem się już z systemem Tauris gdzie zostanie dostarczony do nas moduł, który pomoże dostarczac mocniejszy sygnał na anteny, żeby one mogły lepiej odbierac sygnał gdy gołąb znajdzie się na antenie. Teraz te nowe dwie anteny, które zostały podłączone nie odbierają za dobrze sygnału ponieważ one znajdują się w sporej długości od komputera. Błąd zostanie usuniety w chwili dostarczenia do nas tego modułu. W jutrzejszym dniu zostanie robiony oblot gołębi bez wypraszania gołębi na pole ( gołębie będą opuszcza gołębnik samowolnie ). Końcowe anteny zostaną odłączone, żeby nie było pustych odbic. Przez kolejne dwadni będziemy opserwowa działanie systemu. W sobote uruchomimy  system jeszcze raz z działaniem anten na tym module. W tej chwili przepraszamy za błędy ale cały czas sąto robione testy na żywo, żeby podczas lotów konk. uniknąc takiego typu błędu.
 Kolejnym tematem jaki chciałem opisac jest wizyta Roberta Myszkowskiego na naszym gołębniku. Po kontrolnej wizycie i przebadaniu gołębi Robert Myszkowski stwierdził, że gołebie na naszym gołębniku są w bardzo dobrej formie oraz w bardzo dobrym stanie zdrowia. Kolejna wizyta Roberta Myszkowskiego pod koniec lipca kiedy będziemy potrzebowac badań przed sezonem lotowym i robienia pierwszych konkursów.
W dniu jutrzejszym zostanie umieszczony filmik z dzisiejszego oblotu gołębi wokół gołębnika.
pozdrawiamy 

Organizatorzy wg-małopolska

   2016-06-28 22:16:24KOMUNIKAT !!!Wdniu 03.07.2016 ( niedziela ) odwiedzi nas ponownie Dr Robert MYSZKOWSKI. Przebada stan zdrowia gołębi na wspólnym gołębniku. TAUBENMEDIKAKolejną informacje jaką chcemy przekazać to stan gołębi, które zostały dostarczone do nas na gołebnik.
Gołebi w sezonie 2016 zostało dostarczonych: 385 szt w tym 42 szt gołębie rezerwowe. W tym przypadku jestesmy zmuszeni zmniejszyć procentowo nagrody. Mamy nadzieje, że w przyszłości, więcej uczestników wywiąże się z umowy i po zapisaniu na listę uczestników będą ich gołębie walczyły w zawodach golębi młodych. Rozpiska procentowo obnizonych nagród zostanie umieszoczna do 10 lipca na naszej stronie. 
W dniach 18-22 CZERWCA został sprawdzony stan gołębnika. Wynosi on 377 szt  w tym zostało usuniętych 3 szt ( zły stan zdrowia ) i 5 szt zagineło podczas oblotów wokół gołębnika. Kolejne sprawdzenie stanu gołębnika odbędzie sie w dniach 6-7 lipca.
pozdrawiamy 

Organizatorzy wg-małopolska

    2016-06-19 00:06:23KOMUNIKAT !!!
 Odbicia gołębi na żywo przebiegły z małym problemem. Około godz. 20:00-20:30 wyłączył się komputer, który przesyłał dane na stronę internetową. ( odświeżał się system ) Dlatego w tych godz nie ma odbitego żadnego gołębia. System zostanie uruchomiony ponownie w poniedziałek gdzie zostaną odbijane kolejno gołębie, które mogły się nie odbic przez ta nie dużą awarie.  pozdrawiamy 

Organizatorzy wg-małopolska

   2016-06-13 23:16:53
   MAMY KOLEJNEGO PARTNERA i SPONSORA FIRMA POLMARK  !!! Firma POLMARK, która produkuje akcesoria dla gołębi pocztowych i nie tylko   (www.polmark.tarnow.pl) ufundowała dla uczestników 5 produktów ze swojego działu produkcyjnego. Sponsor nagród Dla gołębi z lotu FINAŁOWEGO z pozycji: 31,32,33,34,35.  Kliknij w BANER poniżej. .  Mamy dla wszystkich miłą informację, że firma POLMARK, która zaopatruje nas w  produkty takie jak:* KARMNIK, KARMIDŁA  * POIDŁA* WANNY KĄPIELOWE* SIODEŁKA * WIDEŁKI WLOTOWE i wiele, wiele innych produktów na wg-małopolska. Zaproponowała również 5 nagród dla gołębi z finału, które uzyskają pozycję : 31,32,33,34,35.  Firma POLMARK  jest przedsiębiorstwem działającym nie tylko na skale rynku Polskiego ale również i po za granicami kraju. Posiadają idealny system dla każdego hodowcy pod względem konstatowania gołębi z lotów konkursowych z którym poradzi sobie każdy hodowca, ponieważ jest  łatwy w obsłudze oraz na tak zwaną -"każdą kieszeń". Marek i Marcin RZEPKA są również uczestnikami na naszym wspólnym gołębniku, gdzie bardzo nasz to cieszy i motywuję do dalszego działania pod  względem dążenie do jak najlepszych wyników i pokazania się od jak najlepszej strony oraz zaufaniem jakim nas darzą czołowi hodowcy, którzy nie patrzą tylko na wysokie nagrody ale na dobrą zabawę z wieloma innymi dobrymi uczestnikami  tego wspaniałego sportu.
 pozdrawiamy 

Organizatorzy wg-małopolska

    2016-06-07 00:04:18 MAMY KOLEJNEGO PARTNERA i SPONSORA !!!
  Firma flornas, która jest producentem mieszanek karm dla gołębi  (www.flornas.com) ufundowała dla hodowców 5 produktów ze swojego sklepu. Sponsor nagród Dla gołębi z lotu FINAŁOWEGO z pozycji: 36,37,38,39,40. Kliknij w BANER poniżej.. Mamy dla wszystkich miłą informację, że firma flornas, która zaopatruje nas w karmy, produkty na wg-małopolska. Zaproponowała również 5 nagród dla gołębi z finału, które uzyskają pozycję : 36,37,38,39,40. Firma FLORNAS posiada bardzo dobrej jakości karmy własnej produkcji gdzie zaopatruje wielu hodowców z pobliskich OKRĘGÓW: TARNÓW, TARNOBRZEG, KIELCE czy RZESZOWA i nie tylko !!! Jest znaną marką nie tylko w Polsce ale i za granicami kraju. Hodowcy wyrażają bardzo dobra opinię o karmach Pana Krzysztofa. My jako organizatorzy WG-MAŁOPOLSKA podpinamy się do tych słów i również polecamy karmy Firmy FLORNAS na wasze gołębniki !!
 pozdrawiamy

Organizatorzy wg-małopolska

  2016-06-06 23:20:47 Z WIZYTĄ NA WG-MAŁOPOLSKA  Zaszczycił nas w dniu 05.06.2016 swoją skromną osobą Uczestnik wg-małopolska kolega Paweł SZUBRYT. Uczestnik, który osiągnął już fantastyczne wyniki w lotach konkursowych nie tylko w oddziale ale również i u nas na wg-małopolska. W sezonie 2015 kolega Paweł uzyskał u nas 20 pozycję jako drużyna!!! Jak na pierwszy raz był to bardzo dobry wynik z którego jak nam zdradził sam był bardzo zadowolony! Paweł również swoim gołębiem o numerach 4012 uzyskał bardzo ładny wynik w locie FINAŁOWYM. Jego gołąb uzyskał 13 pozycję z tego lotu, która nie okazała się jak widac dla niego pechową trzynastka. Wcześniej wspominany gołąb PL 0231 15 4012 uzyskał również bardzo dobra pozycję w locie konkursowym nr 2. Gołąb Pawła zajął wtedy PIERWSZE MIEJSCE !!!!   Lot odbył się z odległości 150 km!! Najciekawszą sytuacją było to, że ten sam gołąb po całej klasyfikacji wszystkich lotów uzyskał łączną liczbę punktów w której zajął dalej swoją 13 pozycję. Dziękujemy Pawłowi za wizytę na naszym gołębniku oraz za miłą rozmowę i ciepłe słowa jakie usłyszeliśmy z jego ust na temat prowadzenia, zdrowia czy ogólnych informacji  na temat naszego gołębnika i nie tylko.
 pozdrawiamy

Organizatorzy wg-małopolska

  2016-06-04 19:51:11
 NOWE ZDJĘCIA ORAZ FILMY.
Zapraszamy do oglądania nowych filmów i zdjęc w odpowiednio przypisanych zakładkach. Filmy przedstawiają oblot gołębi z boksów gdzie gołębie zostały dostarczone jako jedne z pierwszych.
Ostatni boks z gołębiami został wypuszczony w tym tygodniu. W danej chwili mamy prawie 350 gołębi. Kilka uczestników prosi nas o przedłużenie terminu o kilka dni z przyjęciem gołębi, więc przedłużamy przyjmowanie do 10 dni od tego co jest w regulaminie na naszej stronie.
Gołębie, które są u nas już od dłuższego czasu zostały przebadane przez Roberta MYSZKOWSKIEGO oraz zostały zaszczepione na paramyxowirozę, następnie będziemy szczepi je na ospę. Stan zdrowia gołębi widac na załączonych filmach.
Do tej pory musieliśmy usunąc jednego gołębia. Dwa gołębie Zaginęły przy oblocie. Kolejne sprawdzenie stanu gołębnika zostanie zrobione za pomocą systemu TAURIS. Sprawdzimy jednocześnie sprawnośc działania systemu oraz możliwości wykluczenia usterek, które mogły się pojawic.
pozdrawiamy

Organizatorzy wg-małopolska

   2016-05-29 23:04:00  ROBERT MYSZKOWSKI ODWIEDZA WG-MAŁOPOLSKA !!
 W dniu 26.05.2016 wg-małopolska odwiedził dr weterynarii Robert Myszkowski. Przebadał gołębie na naszym gołębniku sprawdzając stan zdrowia gołębi. Zostały wykonane również wymazy z wola i pobrane próbki kału. Za kilka dni dostaniemy informację jak wygląda zdrowie gołębi na gołębniku od strony laboratoryjnej. Kol. Robert oceniając zdrowie gołębi na naszym gołębniku powiedział , że gratuluje prowadzenia gołębi pod względem zdrowia. Mała ilośc gołębi równa się zdrowe gołębie, są to słowa Roberta. Dr Myszkowski zalecił zastosowanie profilaktycznie kuracji na tricho ponieważ przy badaniu wybranych sztuk okazało się, że pojawiają się nie liczne oznaki związane z tą chorobą. Przebadaliśmy większą liczbę gołębi, która zdaniem Roberta pokazywała najmniejszą werwę. Robert zapowiedział swoją kolejną wizytę  już niebawem. Prawdopodobnie będą to okolice połowy czerwca. 

DZIĘKUJEMY Robertowi za ocenę i przebadanie gołębi, określenie stanu zdrowia oraz pomoc w prowadzeniu  gołębnika WG-MAŁOPOLSKA. 
 Chcieliśmy doda również, że wszystkie gołębie jakie dotarły do tej pory na nasz gołębnik zostały już zaszczepione przeciwko paramyxowirozie.
    

 

             pozdrawiamy

Organizatorzy wg-małopolska 

 

 2016-04-14 16:36:28

 INFORMACJA DLA WSZYSTKICH !!! 
      PRZYKRO NAM PISAC O TAKIEJ SYTUACJI JAK TA.  Mianowicie, uzbieraliśmy przy zapisach ponad 400szt gołębi do tej pory wszystko toczyło się jak najlepiej. Lecz mamy już kilka osób, które wycofują się z liczby zgłoszonych gołębi i przysyłają nam mniejszą ilość Będzie się to wiązało z mniejszą obsadą gołębnika oraz mniejszymi nagrodami. Przykro nam, że takie informacje są zgłaszane do nas pod koniec sezonu kiedy zamykamy przyjmowanie gołębi. W przyszłym sezonie postaramy się uniknąć takich rzeczy i  inaczej będziemy podchodzić do zgłoszeń uczestników oraz inaczej będą rozpatrywane.
 

   pozdrawiamy
zespół wg-małopolska
    Formularz zgłoszeniowy 2016 !!!

WGMALOPOLSKA

Tutaj znajduje się plik PDF do pobrania

Plik zawiera formularz w którym wpisujemy numery gołębi oraz nazwę drużyny. Proszę dostarczać formularze wraz z gołębiami.

     2016-04-27 22:44:28 SEZON NA WG-MAŁOPOLSKA  ROZPOCZĘTY !!! 
  Sezon 2016 ruszył z kopyta ! Mamy już pierwsze gołębie na naszym gołębniku i to już niemałą grupkę. Dokładnie na naszym gołębniku mamy już ponad 50 szt gołębi  !!! od dnia 01.05.2016 gołębiom zaczniemy przyporządkowywac obrączki elektroniczne. Aktualna lista uczestników, którzy przysłali gołębie będzie aktualna już od długiego weekendu majowego ! czyli od 01.05.016 Zaczniemy nagrywac ciekawe filmiki oraz ciekawe zdjęcia z różnych sytuacji jakie będą miały miejsce na naszym wspólnym gołębniku małopolska. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony oraz do czytania nowych tematów o jakich będziemy informowac wszystkich odwiedzających naszą stronę.
 pozdrawiamy
zespół wg-małopolska
Aukcje Gołębi z WG-małopolska !!! 2016-03-30 11:59:04   TAUBENMEDIKA
  Gołębie, które pozostały na sprzedaż z wg-małopolska zostaną wystawione na aukcji na portalu www.strefahodowcy.pl Aukcje zostają przeniesione na ten portal z powodu braku  kontaktu i współpracy z portalem aukcyjnym www.gieldagolebi.pl Pan Kłos zerwał kontakt z nami nie możemy się z nim skontaktować dlatego aukcje są przeniesione na inny portal. Przepraszamy ale wina nie leży po naszej stronie. Gołębie, które pozostały na sprzedaż są to między innymi gołębie, które osiągnęły bardzo dobry wynik na naszym gołębniku oraz hodowcy tych gołębi osiągają bardzo dobre wyniki na szczeblu oddziałowym czy ogólnopolskim. Zachęcamy do oglądania gołębi i zapraszamy na portal  WWW.STREFAHODOWCY.PL Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i promowania jej wśród znajomych i najbliższych będziemy wdzięczni za promowanie i pomoc. Chcemy tak jak wy wspólnej, miłej zabawy w sezonie 2016. Trochę adrenaliny oraz udanych lotów. Mamy nadzieje, że pomożecie nam w tym, żeby to osiągnąć.
 Już od KWIETNIA ruszamy z nowościami na naszej stronie informacje i ważne rzeczy będą na bieżąco opisywane na naszej stronie. ZAPRASZAMY !!
 pozdrawiamy
   TaubenMedik - Lekarz wet. MYSZKOWSKI Robert.TAUBENMEDIKA  Opieką weterynaryjną w sezonie 2016 zajmował  się będzie na naszym gołębniku Lekarz wet. Myszkowski Robert.   16.04.2015r godz.20:30Ogłoszenie / Informacja
W dniu dzisiejszym zapełniliśmy już jeden boks z gołębiami na naszym gołębniku. Zapraszamy na filmik, który przedstawia gołębie jak zostają powoli przyuczane do wychodzenia na zewnątrz boksu oraz spacerowania po wolierze....
  Filmik z gołębiami spacerującymi po wolierze można oglądać w zakładce "FILMY" pod tym linkiem:   Pierwszy FILM z gołębiami z sezonu 2015 Chcieliśmy  pokazać jedną ciekawostkę związaną z przesyłka gołębi na nasz wspólny gołębnik gołębie są wysyłane z tego co widać w różnych cenach. Obie te paczki dotarły w tym samym czasie z różnych części naszego kraju, gołębie w takim samym zdrowiu w takiej samej kondycji tylko, że jedna paczka jest droższa a druga  o połowę tańsza. Proszę pytywać na poczcie przy wysyłce gołębi o tańszą przesyłkę ponieważ z tego co widać na zdjęciu jest to możliwe.
 Organizatorzy WG MAŁOPOLSKA.    10.04.2015r godz.22:30Formularz Zgłoszeniowy
Proszę pamiętać o dostarczeniu formularza zgłoszeniowego z gołębiami!!! Formularz do pobrania w  AKTUALNOŚCIACH oraz na stronie GŁÓWNEJ !!

Organizatorzy WG MAŁOPOLSKA.WGMALOPOLSKA Tutaj znajduje się plik PDF do pobrania Plik zawiera formularz rejestracyjny niezbędny do udziału w sezonie 2015. Każdy uczestnik, który bierze udział w sezonie 2015 ma obowiązek dostarczyć formularz wraz z gołębiami na "wg-malopolska" formularz jest podstawą identyfikacji gołębi danego uczestnika.   27.11.2014r godz. 23:45 Nowa informacja dla uczestników naszego gołębnika i nie tylko !!!Przedstawiamy zdjęcia kabinki transportowej, którą będą przeprowadzane loty treningowe, konkursowe oraz finał. Kabinki są produkcją Kolegi Hodowcy: Robert Banek  tel.: +48 693 093 431
tel.: +48 14 642 31 56 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Morzychna 74
33-240 Żabno   

WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska
WG, wspólny gołębnik małopolska
WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska
WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska
WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska WG, wspólny gołębnik małopolska